Czy może być coś piękniejszego niż niespieszny spacer po urokliwych zakamarkach warszawskiej Starówki w jedno z ostatnich, jeszcze ciepłych, wrześniowych popołudni? TAK! Chodźcie z TERAZ POLIŻ na spacer z kobiecą dramaturgią - spacer dzięki któremu dotrzecie do miejsc nigdy wcześniej niedostępnych albo takich, których istnienia się nie spodziewacie. Czekają na Was prywatne mieszkania, pracownia artystyczna i inne nieoczekiwane przestrzenie. Dajcie się zapędzić w „Kozi róg”.
Czytać dla Was, będziemy my - TERAZ POLIŻ, w składzie Dorota Glac, Marta Jalowska, Ada Kornecka, Kamila Worobiej oraz gościnnie: Joanna Drozda i Michał Surówka. Usłyszycie i zobaczycie „Doniesienia drobne” Eleonory Kalkowskiej, „Kucharki” Nory Szczepańskiej, „Yseult o białych dłoniach” Amelii Hertzówny, „Kozi róg” i „Ludożercy wegetarianami” Joanny Gorczyckiej oraz słuchowisko „Rozmowa z własną nogą” Anny Świrszczyńskiej w reżyserii Wojtka Farugi. Nieznane, zapomniane, niewystawiane, na szczęście nie utraciły swojej scenicznej mocy, którą będziecie mogły_li odkrywać w różnych niezwykłych miejscach warszawskiej Starówki.
Dokładne adresy poznacie pobierając mapę, w dniu spaceru. Mapy będą dostępne do pobrania od godz. 12:00 w Muzeum Warszawy (Rynek Starego Miasta 28-42 ), gdzie w godz. 12:00-16:00, będzie można posłuchać słuchowiska Anny Świrszczyńskiej.
Pozostałe działania startują symultanicznie w różnych miejscach o 13:00, 14:00, 15:00 i 15:30. To od Was zależy jaką wybierzecie trasę i o której zaczniecie. Można odwiedzać czytające i czytających w dowolnych konfiguracjach, a pomiędzy spacerować po Starówce i odkrywać ją na swój sposób - weźcie rodziny i przyjaciół!!! :)
Teksty, które usłyszycie zostały opracowane w ramach projektu „dziwy polskie”. Jego główną składową jest platforma internetowa, popularyzująca dramatopisarską twórczość kobiet (www.terazpoliz.com.pl/dziwypolskie), na której znajdziecie informacje o ponad stu polskich utworach dramatycznych z końca XIX i pierwszej połowy XX w. i ich autorkach, w tym 6 wchodzących w skład Spaceru literackiego „Kozi róg”.
Do zobaczenia w Muzeum Warszawy i na Starówce – będzie zabawnie, dramatycznie, absurdalnie i czule!